Teaduspõhine taastusravi sisaldab nii aktiivseid tegevusi (treening) kui ka passiivseid protseduure (käsimassaaž, aparaatsed protseduurid). Taastusravi meeskonna spetsialistide tööd toetavad Benita uued maailmatasemel raviseadmed:

 

HP Cosmose kõnnirada on sobilik väga erinevate diagnoosidega patsientidele. Tihti kaasneb haigusega patsientide langenud mobiilsus. HP Cosmose kõnnirajal on võimalik spetsiaalse lingude süsteemiga vähendada keharaskust liikumisel. See omakorda teeb kõndimise võimalikuks ning ohutuks ka nende patsientide jaoks, kes iseseisvalt teha ei suudaks. Kõndimine ning püstine asend parandavad keha hapnikutarbimist ning üldist töövõimet treenides samal ajal kogu keha lihaskonda. Lisaks aitab kummidega ekspandritesüsteem korrigeerida valet kõnnimustrit. Seadme kasutamise teevad mugavaks ratastooliramp ning kergesti kasutatavad teleskoop käetoed. Tänu Polari pulsivööle on teraapia ajal võimalik jälgida patsiendi südamelöögisagedust.

 

Thera Balance Trainer tasakaalulaud võimaldab patsienti vertikaliseerida samal ajal turvaliselt toestades. Sobib kasutamiseks nii patsientidel, kellel on tasakaaluhäired kui ka nendel, kes iseseisvalt ei suuda püstiasendit säilitada. Vertikalisatsioon parandab keha hapnikutarbimist ning on oluline luukoe säilitamise seisukohast. Seadmega on kaasas spetsiaalne arvutiprogramm, mille abil on võimalik treenida tasakaalu ning saada tagasisidet tehtud edusammude kohta. Treening TheraBalance Traineril aitab parandada koordinatsiooni ja tasakaalu ning tugevdada kehatüve ja alajäsemete lihaseid.

 

Thera Vital aktiiv/passiivtrenažöör aitab parandada liigeste liikuvust, tugevdada lihaseid ning arendada koordinatsiooni. Samas aitab kaasa näiteks insuldi järgselt häirunud funktsiooniga kehapoole või jäseme liikumisvõimekuse taastamisele. Olemasolevate võimaluste hulka kuuluvad erinevad programmid neuroloogilistele, kardioloogilistele ja ortopeedilistele patsientidele ning isokineetiline programm lihasjõu treenimiseks. Visuaaliseeriv ekraan annab patsiendile ning füsioterapeudile järjepidevat tagasidet tegevuse kulgemisest ja tulemuslikkusest.

 

Veloergomeeter Matrix on sobilik üldfüüsilise vastupidavuse parandamiseks. Seadme kasutamisel on kehatüvi toetatud ning koormuse tõstmine on seeläbi patsiendile hästi talutav. Veloergomeeter on reguleeritav vastavalt patsiendi pikkusele ning treeningu käigus valitakse sobilik koormus läbi patsiendi südamelöögisageduse jälgimise. Aeroobne, suuri lihasgruppe haarav treening on igasuguse haiguse taastusravis oluline komponent. Veloergomeetril sõitmine tugevdab ja arendab kardiovaskulaar- ja hingamissüsteemi, parandab keha hapnikutarbimist ning üldist füüsilist vastupidavust.

 

Lisaks pakume elektri-ja laserravi väga mitmekülgse Chattanooga seadmega. Täiendavalt pakub ravikeskus verevarustuse häirete leevenduseks ja kudedevahelise ainevahetuse parandamiseks magnetravi, sooja-ja külmaravi protseduure, lümfidrenaaži rõhksurve aparaadil. Mõistagi on olemas kõik vajalik patsiendi seisundi jälgimiseks. Lõõgastuseks pakume massaaže ja vanne, taastumist toetab ravikeskuse looduskaunis asukoht ning kõikide mugavustega elukeskkond.