VANNID


Männiokkavann
Tugiliikumissüsteemi vaevuste, liigesehaiguste, vereringehäirete, lihas- ja liigesevalude korral. Soovitatakse reaumatoidartriidi raviks. Taastumisperiood peale protseduuri on soovitavalt 30 min. Vastunäidustused: ülitundlikkus tärpentiniile.
/15 min. 35-38C/

 

Rosmariinivann
Sobilik üleväsimuse, vereringehäirete puhul, naha vereringe ergutamiseks, lihasvalude- ja pingete korral, tselluliidi vähendamiseks. Samuti kasutatakse rebestuste, põrutuste ja nihestuste korral. Taastumisperiood peale protseduuri on soovitavalt 30 min.
/15min. 35-37C/

 

Soolavann mudaga
Lõõgastav, rahustav, reumaatiliste vaevuste korral, lihas- ning liigesvalu puhul Taastusmisperiood peale protseduuri on soovitavalt 30 min. /15 min. 35-39C/

 

Mudavann
Muda- ja turbaekstrakti vann krooniliste reumaatiliste vaevuste ja tselluliidi puhul. Naha ainevahetuse parandamiseks. Soovituslik sagedus on 3-4 vanniprotseduuri nädala kohta. Taastumisperiood peale protseduuri on soovitavalt 30 min. /15 min 37-38C/

 

Sojavann
Sobilik tundlikule, kuivale ja sügelevale nahale, kontaktdermatiidi, psoriaasi, allergiliste nahahaiguste korral; nahahaiguste toetav ravi, rasedused ajal. /15 min/

 

Pärlivann
Vereringe ja verevarustuse häirete leevenduseks, lihashaiguste, ainevahetushäirete, närvisüsteemi häirete, liigesehaiguste, veenilaiendite, stressi ja seljavalude korral.
/15 min 37-39 C/

 

Pärlivann mõjub lõdvestavalt kogu kehale. Soe vann ja peente õhumullikeste mikromassaaž toniseerib, parandab vereringet, mõjub soodsalt närvisüsteemile. Pärlivannid sobivad ülepinge ja stressi maandamiseks. Vesi lõõgastab lihaspingeid, vähendab valutunnet keha haigetes piirkondades, ergutab ainevahetust, parandab vere- ja lümfiringet ning aitab maandada stressi.
Vanni põhjas asuva spetsiaalse resti abil küllastatakse vesi õhuga ja õhk juhitakse surve abil vanni. Vesi muutub kergemaks, peened veemullid avaldavad kerget masseerivat toimet, mõjudes nahapinna närvilõpmete kaudu kesknärvisüsteemile rahustavalt. Taastumisperiood peale protseduuri on soovitavalt 30-50 min.

 

SOOJARAVID

 

Soojaravi naturaalse raviturbaga
Näidustused: tugi-liikumissüsteemi krooniliste reumaatiliste vaevuste ja reumaatiliste liigesmuutuste, diski lesioonide, perifeerse vereringe häirete, traumajärgsete kahjustuste korral. Taastumisperiood peale protseduuri on soovitavalt 30 min. /20min/

 

Soojaravi mineraalainetega
Protseduuri mõju on testitud ja kasutatud juba 2000 aastat. Soojendav kott sisaldab keemiliste lisanditeta granuleeritud mineraale. Näidustused: valusad ja kanged lihased, äge valu alaseljas; kaelapiirkonna vaevused, närvipõletike, ja reumaatiliste vaevuste korral. Samuti kasutatakse toetava ravina maksafunktsiooni häirete ja abdominaaltraumade ja kinniste tömptraumade puhul. /15 min/

 

Lümfidrenaaž
Näidustused: ainevahetushäired, tselluliit, veenilaiendid. Vastunäidustused: veenipõletikud, tromboos, rasedus, kasvajad, äge südame- ja/või neerupuudulikkus; tähelepanelik tuleks olla madala ja kõrge vererõhu, struuma, astma, suurte sünnimärkide puhul. /15-45min/

 

Survemassaaži Green Press seade on loodud lümfaatilise käsidrenaaži põhimõtete alusel. Hoolduses kasutatakse spetsiaalseid mansette (massaažipükse või varrukaid), mille sees asetsevad väikesed kambrikesed täidetakse suruõhuga. Kambrikesed täituvad ja tühjenevad vaheldumisi kindlas järjekorras vastavalt arvutiprogrammile. Massaaži ajal on tunda kerget pneumaatilist survet, mille käigus pumbatakse kudetest välja kõik jääkained. Massaaži toimel dreenitakse jäsemeid hoolikalt, paraneb vereringe ja ainevahetus kudedes, mille tulemusena väheneb tursete tekkimine Suur hulk kudedesse jäänud vedelikku dreenitakse tagasi ringlusse. Pärast hooldust on jalgades või kätes kergustunne, vereringe on elavnenud ning nahk käsivartel, tuharatel ja reitel on rohkem pinguldatud.

 

ELEKTRIRAVI

 

Protseduuri liigi, kestvuse, võimsuse ja kordade arvu määrab arst!

 

Benitas on kasutusel kaasaegne elektriraviseade Chattanooga, mis võimaldab kasutada erinevaid vooluliike, ultraheli, laserravi toimeid. Elektroteraapia vaigistab valu, ravib põletikke ja nahahaigusi. Tema toime aluseks on mehhaanilised ja soojuslikud tegurid, millega mõjutatakse haiguskollet. Paraneb lokaalne verevarustus. Elektriravil on valuvaigistav, naha ärritust vähendav, perifeerset vereringet parandav ja kudede toitumist soodustav toime. Määratakse tavaliselt kuurina ( 7-10 korda). Protseduuri kestus orienteeruvalt 15 minutit.

 

Elektriravi protseduurid eeldavad arsti konsultatsiooni.
Elektroteraapia terapeutiline mõjutus erinevate vooludega Näiteks:
Iontofooresi protseduuri kasutatakse koos erinevate ravimitega, mis toimivad valuvaigistavalt, turset alandavalt, spasme lõõgastavalt.
Sinusoidaalmoduleeritud vooluga saab leevendada valu, stimuleerida lihaste tööd. Interferentsvoolul on ärritav toime, seetõttu kasutatakse ägedas perioodis nt. periartriidi korral.
Diadünaamilised vooldud kiire valuvaigistava toimega ning ravi mõju peab olema näha juba 3-5 ravi korra järel.
Träberti vool on valuvaigistava ja verevarustust parandava toimega. Kasutatakse lihasvalude, liigeste valude, õlaliigese periartriidi ja epigondüliitide korral.
Tens vool krooniliste närvi ja lihasvalude korral nendele patsientidele, kellel on tundlikkusehäireid. Samuti neuroloogiliste valude korral.
Darsonvalisatsioon parandab kudede ainevahetust ja verevarustust ning samuti vähendab valu. Samuti leiab kasutust neuroloogiliste valude korral.
Ultraheli terapeutiline sügavsoojuse rakendamine Näidustused: valu, lihasspasmide ja liigeste kontraktuuride leevendamine.
Laserravi madala intensiivsusega laservalgusel on unikaalsed füüsikalised omadused, patsiendi kudedes imendunud valgusenergia kutsub rakutasemel esile bioloogilised muudatused, mis ajutiselt suurendavad paikset verevoolu, leevendavad väiksema intensiivsusega valu, jäikust, leevendavad krampe. Protseduuride pikkus on umbes 15 minutit sõltuvalt ravipõhjusest, mõjutatava piirkonnast, patsiendi tervislikust seisundist. Protseduur ei põhjusta ebamugavustunnet.

 

FÜSIOTERAAPIA

 

Füsioteraapia raames tegeleb füsioterapeut patsiendiga individuaalselt.
Teenus sisaldab patsiendi seisundi hindamist, patsiendi nõustamist, individuaalse harjutusprogrammi koostamist, selle selgeks õpetamist ja muude füsioteraapiameetodite rakendamist. Füsioteraapiasse suunab patsiendi taastusraviarst.

 

Patsiendi hindamine. Füsioterapeut hindab iga patsiendi individuaalseid funktsionaalseid võimeid esimesel ja viimasel teraapiakorral. Hindamiste põhjal kavandatakse eesmärgipärane füsioteraapia ja hinnatakse teostatud füsioteraapia tulemuslikkust.
Patsiendi nõustamine. Füsioterapeut annab nõu õigete kehaasendite, ergonoomiliste puhke- ning tööasendite ja soovitatavate/mitte-soovitavate tegevuste osas vastavalt patsiendi seisundile.
Individuaalne harjutusprogramm. Lähtuvalt patsiendi probleemist koostab füsioterapeut patsiendile harjutuste programmi, mille järgi ise tööd jätkata.
Kinesioteipimine. Kinesioteip on välja töötatud toetamaks keha iseeneselikku tervenemise protsessi. Kinesioteipimisega luuakse soodsam keskkond kudede normaalse funktsiooni paranemiseks, suureneb vaba ruum naha ja nahaaluse koe vahel, paraneb lümfivedeliku pääs lümfiteedesse, mis omakorda vähendab survet naha valuretseptoritele. Kinesioteibi spetsiifilise paigaldamise abil saab normaliseerida lihastoonust, parandada lümfi- ja vereringet, vähendada valu ja parandada liigeste teljelisust. Kinesioteip toetab kahjustusest haaratud kehaosa ning võimaldab patsiendil sooritada täieliku liikumisamplituudiga liigutusi taastumisprotsessi ajal, et saada terapeutilise harjutuse sooritamisest maksimaalne kasu. Kinesioteibi omadused on võrreldavad naha omadustega ja teip ei sisalda ravimeid. Teip säilitab oma tõhususe erinevates igapäevasituatsioonides, nagu töö, sport, hügieeniprotseduurid, ujumine.

 

Füsioteraapia teenust osutatakse indiviidile juhul, kui tema liigutuslik potentsiaal ja funktsioonid on ohustatud vananemise protsessi, kahjustuse või haiguse tõttu. Füsioteraapia teenust osutatakse paranemise, preventatsiooni, teraapia või rehabilitatsiooni eesmärkidel. – www.fysiot.ee

Soolavann mudaga
Lõõgastav, rahustav, reumaatiliste vaevuste korral, lihas- ning liigesvalu puhul Taastusmisperiood peale protseduuri on soovitavalt 30 min. /15 min. 35-39C/