04.06.2021

Benita Kodus kasutavad juba mitmed elanikud tänu digipädevuse oskustele ning majas levivale wifi võrgule nutiseadmeid. Tänu sellele on võimalik lisaks raamatukogu arvutile kasutada süle- või tahvelarvutit kõigil soovijatel oma toas ning isegi terrassil värskes õhus. 

Meie härrad ja prouad on ka suured spordisõbrad ning elavad kaasa eesti sportlaste saavutustele. Nii spordi kui ka igapäeva uudiste lihtsamaks ja täies mahus lugemiseks on võimalik kasutada Postimehe... Loe edasi

19.02.2021

Benita Kodu kaks hooldustöötajat jagavad enda muljeid ja kogemusi seoses vaktsineerimisega COVID-19 vastu.

Martijn-Victor Hensen – Benita Kodu hooldustöötaja

Vaktsineerimise osas olin alguses skeptiline, oli kõhklusi ja kahtlusi nagu paljudel inimestel ning pidasin nõu ka oma perearstiga, kelle vastused aitasid mul teha ajapikku kindla otsuse. On ju väga oluline, et me kõik anname oma panuse, et turvalisus taastuks ja saaksime taas normaalset elu elada.

... Loe edasi

28.12.2020

26. detsembril jõudis esimesena Eestisse Pfizer/Biontech COVID-19 vaktsiin Comirnaty ning esimesed vaktsineerimised on tänaseks tervishoiutöötajatele juba ka tehtudBenita Kodusse peaks vaktsiin jõudma orienteeruvalt jaanuari keskel.

Esmajärjekorras kuuluvadki vaktsineerimisele tervishoiuasutuste (haiglate, kiirabibrigaadide, perearstikeskuste, erakliinikute, hambaraviasutuste, õendus- ja koolitervishoiuteenust osutavate asutuste ning apteekide) töötajad (nii tervishoiutöötajad kui ka teised, sh registraatorid, koristajad, kohvikutöötajad jne).

Korraldasime Benita Kodu elanikele tervisetunni, kus meie maja arst dr Lia Lasn... Loe edasi

19.10.2020

Alates 2020. aasta oktoobrist on olnud üldhooldust pakkuvatel asutustel võimalik taotleda dementsusesõbraliku asutuse märgist. Taotluses oli kokku neli valdkonda, millele peab asutus märgise saamiseks vastama: asutuse väärtused, füüsiline ja sotsiaalne keskkond, tegevused ja üritused asutuses ning personali pädevus ja professionaalsus. Märgise annab välja Dementsuse Kompetentsikeskus (DKK) nendele asutustele, kes vastavad märgise kriteeriumitele igas valdkonnas.

Saame uhkusega teatada, et oleme saanud ametlikult esimesena Eestis dementsusesõbraliku... Loe edasi

04.10.2020

Benita Kodu ja Eesti Haigekassa sõlmisid 1. oktoobril õendusteenuse osutamise lepingu.

Tänu haigekassa poolt rahastatavale teenusele paraneb tervishoiuteenuse kättesaadavus üldhooldekodudes. Haigekassa hinnangul on õe pakutav abi iga hooldekodu kvaliteedimärk, mis tagab hooldekodu elanikule kui ka tema lähedastele turvatunde ning annab kindluse tervisemurede korral.

Õendusabi eesmärgiks on säilitada ja võimalusel parandada patsiendi tervislikku seisundit ning toimetulekuvõimet, ravida ja toetada stabiilses seisundis patsienti ning vajaduse korral... Loe edasi